8.05.2013

Korektory, korektory i korektory ;)

Dzisiaj opowiem co nie co o małych przyjacielach kobiety, które nie tyle upiększają, co wydobywają naturalną urodę maskując niedoskonałości. No bo czyż bez cieni pod oczami, wyprysków, naczynek i przebarwień nie wyglądałybyśmy wspaniale? Mowa tu oczywiście o korektorach.

Do czego służy korektor?
Korektor służy do kamuflowania wszelkich niedoskonałości twarzy, cery. Może zakrywać krosty, pieprze, piegi, naczynka, sińce pod oczami, a nawet zmniejszać uszy, czy nos, ale również powiększać usta i korygować kształt twarzy. To pewnie jeszcze nie wszystkie możliwości, jakie niesie z sobą ten kosmetyk.


Rodzaje korektorów:
Korektory dostępne są w wielu odcieniach, ale także konsystencjach. Generalnie, mamy do wyboru sztyfty, kremowe płyny oraz korektory w kamieniu:
  • Płynne korektory nadają się idealnie do kamuflowania cieni pod oczami oraz dla osób o suchej cerze, gdzie skórki łatwo uwidaczniają się po aplikacji kosmetyków. Również to dobre zastępstwo dla podkładu w przypadku, gdy mamy ładną cerę i nie musimy jej całej pokrywać make-upem.
  • Korektory w kamieniu są znacznie efektywniejsze, jeśli chodzi o maskowanie i idealnie nadają się do tuszowania takich problemów jak pryszcze, blizny, naczynka czy siniaki.
  • Korektory w sztyfcie to najłatwiejszy sposób szybkiego korygowania makijażu poza domem. Ich zaletą jest mocne krycie.
Jaki odcień?
Generalna zasada to dobieranie korektora w tonacji identycznej z naturalną tonacją twarzy, jeden lub dwa tony jaśniejszego. Taki kosmetyk idealnie zatuszuje drobne różnice koloru oraz cienie pod oczami. Do zadań specjalnych są jednak kolorowe palety:
  • Beżowe korektory są odcieniem uniwersalnym, stosowanym w zależności od tonacji i konsystencji do maskowania różnych niedoskonałości - podkówek pod oczami, nierówności cery i krostek. Najlepiej wybrać odcień zbliżony do koloru twojej cery lub barwy podkładu, jaki stosujesz. Korektor powinien stapiać się z twoją skóra i być niewidoczny.
  • Zielone neutralizują czerwone tony na twarzy a więc pryszcze, naczynka, zaczerwienienia i zmiany pigmentacyjne o szkarłatnym kolorze.
  • Żółte zatuszują zmiany o zabarwieniu fioletowym lub niebieskim, jak siniaki, czy wylewy, a także wszystkie blizny po poparzeniach. Rozświetli załamania przy skrzydełkach nosa i nad górną wargą. Możesz go zastosować także na pojedyncze pęknięte naczynka krwionośne.
  • Lawendowy korektor redukuje żółtawe tony na twarzy, w tym także znikające sińce oraz pozwala zneutralizować bardzo ciemne cienie pod oczami.
Jak aplikować korektor?
Największe niedoskonałości tj. pryszcze, sińce czy przebarwienia zatuszuj kolorowym korektorem w kamieniu używając palca lub pędzelka do dokładnego roztarcia kosmetyku.
Korektor odpowiadający twojej barwie skóry zaaplikuj równomiernie na miejsca potraktowane kolorowymi korektorami oraz wszystkie inne strefy, które odróżniają się od podstawowej karnacji. Postaraj się zatrzeć granice korektora i odczekaj chwilę aż kosmetyk się utrwali.
Nałóż podkład w kierunku ku dołowi twarzy, aby nie podnieść włosków. Staraj się nie trzeć za mocno po obszarach skorygowanych.

Korektor - przed czy po podkładzie?
Zazwyczaj makijażyści radzą, by korektor nakładać przed podkładem. To dobre wyjście, jeśli chcemy uzyskać naturalny efekt.

Jeśli natomiast mamy jakieś wyjątkowo uporczywe niedoskonałości (np. wypryski), możemy pokryć je punktowo korektorem już po nałożeniu podkładu i pudru - krycie będzie większe, bo korektor nie rozetrze się podczas aplikowania podkładu.

Mój ulubiony korektor pod oczy:
To L'Oreal Touche Magique. Świetnie usuwa oznaki zmęczenia i likwiduje sine zabarwienie w okół oczu. Posiada w sobie delikatne i nie nachalne drobinki, które ładnie odbijają światło i sprawiają że skóra oczu jest rozświetlona i wygląda na świeża i wypoczętą. Korektor nie zbiera się w załamaniach a także nie roluje się. Jeśli miałybyście roblem z jego dostępnością to można go zamówić na stronie Iperfumy.pl za niecałe 40 zł. Korektor posiada wygodny aplikator który dozuje odpowiednią ilość produktu.

11 komentarzy:

  1. Ja też jestem zadowolona z tego korektora L'Oreal Świetnie się u mnie sprawdza.
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Puszkin3755/08/2013

    Lubie czytać te ciekawostki na twoim blogu ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Ika34025/08/2013

    Osobiście nie lubie korektorów w sztyfcie. Wydają mi się bardzo niehigieniczne ;( Ale fakt, krycie mają bardzo dobre. A czy ten korektor jest dostępny w rossmannie lub naturze?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Masz racje, nie są one tak higieniczne jak inne korektory ale je nie mam z tym dużego problemu. Jeśli chodzi o ten korektor to nie wiem w której drogerii można go dostać. Jest dostępny na stronie iperfumy.pl za niecałe 40 zł.

      Usuń
    2. Ika34025/08/2013

      Może zaopatrzę się w niego. Przeglądając asortyment na tej stronie kusi mnie jeszcze kilka rzeczy. Zamawiałaś już tam może?

      Usuń
    3. Tak składałam zamówienie. Dostawa jest na prawdę błyskawiczna. Wszystko idealnie zapakowane w mnóstwo folii bąbelkowych myślę że również będziesz zadowolona ;)

      Usuń
  4. Korektor to dla mnie niezbędnik, choć szczerze mówiąc swojego ideału jeszcze nie znalazłam...

    OdpowiedzUsuń
  5. Ja używam Dermacolu jako korektora, ma świetne krycie i sprawdza się u mnie w 100%.

    OdpowiedzUsuń
  6. korektor jest niezbędnikiem w mojej kosmetyczce :)

    OdpowiedzUsuń
  7. świetne są te twoje posty tematyczne!

    OdpowiedzUsuń
  8. Korektor to u mnie podstawa, beż niego ani rusz ;) najgorzej mam z dobraniem koloru - mam jasną karnacje i nie wszystkie firmy mają odpowiednie dla mnie odcienie.

    OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza, lub obserwacji. Dziękuję :)