03.03.2017

Przebarwienia skóry

Przebarwienia powstają, gdy w skórze dochodzi do nadprodukcji lub nierównomiernego rozłożenia melaniny. Sprzyja temu oczywiście Słońce, promienie UV, solarium. Z takimi problemami najlepiej zgłosić się do lekarza dermatologa, który zapewne przepisze jakąś maść rozjaśniającą skórę. Niestety wiele z nich jest drogich, dlatego możesz kupić w drogerii takie preparaty które zawierają zazwyczaj: kwas azelainowy, kwas witaminy A, kwasy owocowe. Jeśli lubisz naturalne, ziołowe kosmetyki – wybierz te zawierające rozjaśniające wyciągi roślinne: z ogórka, pietruszki, cytryny, porzeczki, mącznicy lekarskiej.

Kilka domowych sposobów na rozjaśnienie przebarwień:
Maseczka wybielająca
Papkę z dwóch łyżek startego selera wymieszaj z łyżką naturalnego serka homogenizowanego i nałóż na twarz na 15 minut. Następnie zmyj i osusz twarz.

Możesz pocierać twarz za pomocą skórki z cytryny, jeśli chcesz dodaj troszkę cukru, ale to nie jest konieczne. Po skończeniu, pozostaw skórę na co najmniej 10 minut. Jeśli stosujesz to regularnie, możesz zredukować przebarwienia po trądziku i pryszczach

Wymieszaj sok pomidorowy i sok z cytryny. Możesz go wlać do butelki i przechowywać w lodówce. Nakładaj roztwór codziennie za pomocą wacika. Przyczyni się on do rozjaśnienia koloru skóry i włosków na twarzy oraz zminimalizuje przebarwienia.
_________________________________________________________________________________
Szukasz adwokata lub jakiejkolwiek formy pomocy prawnej? Koniecznie zajrzyj na stronę kancelarii AIF. Pracownicy z dużym doświadczeniem reprezentują klientów w postępowaniach sądowych jak i administracyjnych. Prawnicy pomogą ci sporządzić umowę czy napiszą za ciebie wszelkie pisma procesowe. Oferują doradztwo prawne z każdej dziedziny prawa.
_________________________________________________________________________________