12.09.2016

Coraz częściej spotykam się w swoim zawodzie z czymś co jest nazywane "mobilną kosmetyczką". Tak, w obecnych czasach mobilność oraz postępowość jest wręcz wymagana w wielu zawodach. Aby być mobilną kosmetyczką, tak naprawdę wystarczy posiadać prawo jazdy kategorii B i mieć oczywiście auto. Najczęściej auto "bierze się" na firmę, aby było po prostu łatwiej, ale nie o tym wpis. Tak na prawdę mało kto podczas zakupu nowego samochodu myśli o jego sprzedaży w przeciągu kilku lat i nie myśli o jego wartości w momencie jego odsprzedaży. Każdy prowadzący pojazdem, który jest uczestnikiem kolizji czy nawet wypadku ma świadomość iż te wydarzenia zostawiają swój ślad w pamięci człowieka. Podobnie jest z pojazdem, który uległ uszkodzeniu. Bardzo często można spotkać się ze zbyt niską rekompensatą za szkody jaką wypłacają nam ubezpieczyciele. Prawdą jest, że istnieje prawo, które mówi nam o tym, że właściciel którego pojazd uległ uszkodzeniu w wyniku wypadku drogowego ma prawo do odszkodowania za utratę jego wartości.

„Odszkodowanie za uszkodzenie samochodu może obejmować oprócz kosztów jego naprawy także zapłatę sumy pieniężnej, odpowiadającej różnicy między wartością tego samochodu przed uszkodzeniem i po naprawie”. (sygn. akt III CZP 57/01, OSNC 2002/5/57)
Większość firm ubezpieczeniowych bardzo niechętnie podchodzi do wypłacania tego rodzaju odszkodowania. Faktu nie zmienia nawet to, że pojazd który uległ wypadkowi był naprawiany w serwisie autoryzowanym. Bez względu na to gdzie jest wykonana naprawa samochodu, przy każdym zdarzeniu drogowym w którym pojazd zostaje uszkodzony dochodzi do utraty wartości pojazdu.  AUTOMOBILIS jest profesjonalną firmą, za pośrednictwem której szybko otrzymasz dodatkowe pieniądze tytułem odszkodowania wynikającego z wszelkich zdarzeń z udziałem pojazdów. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza, lub obserwacji. Dziękuję :)